Czym jest georóżnorodność? Czy Pomorze Zachodnie, na tle pozostałych regionów kraju, jest obszarem o znacznej atrakcyjności geologicznej i geomorfologicznej? Gdzie znajdują się najciekawsze, a nie zawsze znane, atrakcje przyrody nieożywionej? Odpowiedzi na powyższe pytania udzielą dr Artur Skowronek i mgr Agnieszka Strzelecka podczas wykładu zatytułowanego „Georóznorodność Pomorza Zachodniego”.

Wydarzenie odbędzie się 06 października 2023 r. (piątek) o godzinie 14:00 w sali 30A w budynku Geocentrum Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 16A w Szczecinie.

Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach projektu Nauka jest w naszej naturze, działanie: geoedukacja dla każdego, z okazji Międzynarodowego Dnia Georóżnorodności. Będzie mieć charakter popularnonaukowego wykładu otwartego, dostępnego dla pracowników i studentów naszej uczelni, nauczycieli i uczniów oraz wszystkich sympatyków nauk przyrodniczych.

Szczegóły wydarzenia znajdują się także w załączonym plakacie informacyjnym. Serdecznie zapraszamy!