W minionym tygodniu 23.02-1.03 dwie studentki oceanografii Pani Julia Zawadzka (2 rok) oraz Pani Kamila Kajstura (1 rok) wzięły udział w zimowym rejsie na statku badawczym Oceania.

Relacja studentek:

“W środę 23.02. dojechałyśmy do Instytutu Oceanologii PAN w Sopocie. Stamtąd wraz z naukowcami z Instytutu pojechaliśmy do Gdańska aby wejść na statek RV Oceania.
Rejs rozpoczął się dopiero następnego dnia, ze względu na złe warunki atmosferyczne. Podczas rejsu uczestniczyłyśmy w badaniach z dziedziny oceanografii fizycznej. Na statku miałyśmy możliwość wykonywać pomiary: przejrzystości i mętności wody, radiacji odgórnej i oddolnej, badanie fluorescencyjne oraz filtrację wody morskiej.
Rejs badawczy odbył się na morzu Bałtyckim oraz Zatoce Gdańskiej i Puckiej. W niedzielę miałyśmy możliwość zejścia na ponton aby dokonać pomiarów głębokości i mętności wody w okolicach Rewy. Rejs zakończył się 01.03. (wtorek).