Serdecznie zapraszamy do obchodów Światowego Dnia Meteorologii. Program wydarzenia obejmuje wystąpienia naukowców z Uniwersytetu Szczecińskiego pracujących w Instytucie Nauk o Morzu i Środowisku. Prelekcje odbędą się w sali 30A w budynku Geocentrum na ulicy Mickiewicza 16a.

Program:

• 11:30 – 12:00 dr hab. Małgorzata Bąk, prof. US – wykład pt. ,,Katastrofa na Odrze”
  • 12.00 – 12.45 prof. dr hab. Anna Cedro  – wykład pt. ,,Dendroklimatologia – jak wykorzystać przyrosty roczne drzew do rekonstrukcji pogody i klimatu”
  • 13.00 – 13.30 dr Małgorzata Świątek – wykład pt. ,,Przyczyny niedoborów wody – zmiana klimatu czy człowiek?”
  • 13.30 – 14.30 dr Szymon Walczakiewicz – wykład pt. ,,Groźna Ziemia – ekstremalne zjawiska naturalne”

Przygotowane będą również dla uczniów laboratoria oceanograficzne, zwiedzanie Muzeum Geologicznego i pokaz filmu edukacyjnego.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Meteorologów i Klimatologów pod kierunkiem dra Szymona Walczakiewicza.