W dniach od 8 do 16 września br. gościliśmy w naszym Instytucie grupę 10 studentów chińskich  studentów z Uniwersytetu Nauk o Ziemi w Wuhan wraz z ich opiekunem Profesorem Tao Jiang, pełniącym funkcję prodziekana Wydział Nauk i Technologii Morskiej oraz wicedyrektora Laboratorium Morskich Zasobów Geologicznych prowincji Hubei. Wizyta była związana ze organizacją „Szkoły Letniej” dla chińskich studentów dwóch kierunków: geologii morskiej oraz inżynierii morskiej. W trakcie zajęć terenowych, które odbywały się na wybrzeżu Bałtyku, studenci mieli okazję zapoznać się z jego budową geologiczną oraz procesami zachodzącymi w morskiej strefie brzegowej.

Ostatniego dnia pobytu prolongowano na okres 5 lat umowę o współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy Instytutem Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego a Uniwersytetem Nauk o Ziemi w Wuhan.

Szczegółowy program szkoły letniej oraz fotoreportaż dostępne są tutaj: CUG Summer School

Autor: dr hab. inż. Andrzej Osadczuk, prof. US