1 czerwca br. została podpisana umowa o współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy Instytutem Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetem Szczecińskim a Państwowym Instytutem Geologicznym – Państwowym Instytutem Badawczym. W akcie podpisywania umowy, który miał miejsce w rektoracie US ze strony uczelni uczestniczyli: prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki, dr hab. Joanna Dudzińska-Nowak, prof. US – zastępca dyrektora Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku, dr inż. Krystyna Osadczuk – koordynator kierunku geologia. Ze strony Państwowego Instytutu Geologicznego: dr inż. Mateusz Damrat – dyrektor PIG-PIB w Warszawie oraz mgr inż. Zenon Wiśniowski – dyrektor Oddziału Pomorskiego PIG-PIB w Szczecinie.

Zawarta umowa dotyczy kreowania i realizacji wspólnych projektów naukowo-badawczych i dydaktycznych związanych z naukami o Ziemi i środowisku, w tym m.in. transferu wyników badań naukowych i wzajemnego służenia doradztwem w pracach realizowanych przez obie instytucje, rekomendacji PIG-PIB jako instytucji, w której studenci mogą odbyć praktyki zawodowe oraz umożliwienie studentom pisania prac dyplomowych z obszaru działalności i we współpracy z PIG-PIB, (np. ustanawiając promotorów pomocniczych wybranych prac spośród Pracowników PIG-PIB). Efektem współpracy mają być: wspólne publikacje i referaty na konferencjach naukowych, organizacja wspólnych warsztatów, seminariów i wykładów popularno-naukowych oraz realizacja prac licencjackich, magisterskie oraz doktorskich.

Link do krótkiej relacji filmowej ze spotkania https://www.youtube.com/watch?v=DwbqHPEM1cs

Tekst: dr hab. Andrzej Osadczuk, prof. US

Zdjęcia: Dział Promocji US